Header image  
EFHA BOARD & AMBASSADORS  
  
 
 
 
 

 
 
EFHA BOARD
  small product photo      
Przewodniczacy: Harry Haas
Jest zawodowym pilotem, a jego pasja jest lotnictwo zabytkowe. Jest wlascicielem przedsiebiorstwa uzytku publicznego, którego klientami sa osoby scisle zwiazane z awiacja. Harry lubi ludzi jednoczyc i napawac ich motywacja do dzialania.
  Sekretarz: Leo Haas
Ma licencje pilota. Jest emerytowanym menadzerem sprzedazy o szerokiej wiedzy prawniczej. Jego umiejetnosci badawczo-rozwoje oraz dokladnosc, czynia go osoba pelniaca odpowiednia funkcje w EFHA. Leo darzy lotnictwo zabytkowe niezwykla sympatia juz od wielu lat. Dziala aktywnie w dwóch Holenderskich organizacjach.
  Specjalista ds. Unijnych: Myrian Jans Jest naszym lacznikiem z Parlamentem Europejskim. Myriam pracuje jako doradca Parlamentarzystów, a nam pomaga we wdrozeniu i rozpowszechnieniu naszych postulatów. Myriam jest naszym nowym lacznikiem, gdyz zastepuje Margaret Lommert, która dolaczyla do Stowarzyszenia Europejskich Linii Lotniczych.   Legal Affairs: Vacant   Specjalista ds. prawnych: Johan Molema Jest naszym specjalista od przepisów, a ponadto jest wlascicielem firmy oferujacej szkolenia dotyczace przepisów obowiazujacych w lotnictwie. Jest tez certyfikowanym trenerem w dziedzinie zasobów ludzkich zatrudnionym jako kontroler jakosci (QA manager).
 
       
Prasa: Antony AngrandPisze o lotnictwie, jest dziennikarzem, specjalista od mediów. Przewodzi dzialowi mediów EFHA i nadzoruje kontakty EFHA z mediami, niezbednymi do gloszenia postulatów EFHA i ugruntowania naszej pozycji w mediach europejskich. Antony poswieca wiele czasu i uwagi francuskiemu samolotowi-amfibii, Catalinie PBY.   Prasa: Antony Angrand Jest przedsiebiorca w branzy elektronicznej. Ma licencje pilota i posiada odrestaurowanego w latach 2004-2006, Jodel DR 1050 z rocznika 1960. Bart czesto bywa na zlotach i pokazach oraz jest cenionym moderatorem forum.   orum moderator: Herbert van Hulten Jest menadzerem zaplecza IT w branzy handlowej. Ma licencje pilota oraz interesuje sie powszechnym i zabytkowym lotnictwem, ale równiez fotografia. Owe zainteresowania sa scisle zwiazane z jego medialno-lotniczym przedsiewzieciem „Chaseplane.nl”. Herbert jest jednym z moderatorów galerii i forum .   Specjalista ds. nowych mediów: Maarten Peters Jest inzynierem lotniczym, z wielkim zamilowaniem do szeroko pojetego lotnictwa. Maarten robi duzo zdjec, a nastepnie je sprzedaje. Pomógl w odrestaurowaniu dwóch samolotów-amfibii, Catalina, jak tez jest redaktorem w magazynie dla hobbystów „Scramble”. Maarten jest naszym specjalista od nowych mediów; trafisz na niego na wielu europejskich forach lotniczych.   Doradca EFHA: Ad de Graaf Jest naszym myslicielem, filozofem i unijnym lobbysta. Zajmuje sie lotnictwem od wielu lat, szczególnie przemyslem przestrzeni lotniczej, oraz przelomowymi technologiami lotniczymi. Obecnie Ad zalozyl swoja firme doradcza. Jego znajomosci sa niezwykle cenne.

EFHA AMBASSADORS: our representatives!
       
Pascal Kremer, Luksemburg Jest zawodowym pilotem, zastępcą oficera kontroli lotów linii Luxair. Jest też oficerem śledczym, jak też rewidentem IATA i DAQCP. Pascal ma spore doświadczenie jako członek załogi i przewodniczący wielu organizacji. Jest bardzo oddany lotnictwu zabytkowemu.   Barry Tempest, Wielka Brytania Jest oblatywaczem, organizatorem pokazów lotniczych oraz pilotem. Lata na pokazach lotniczych od ponad 50 lat i wylatał ponad 13,000 godzin w lotnictwie powszechnym, wliczając szybowce i balony. Obecnie zajmuje się pokazami Armageddon pod hasłem „niesamowite, ale nieopłacalne”. Jego szerokie znajomości w świecie awiacji są niezwykle cenne.

  Alain Maire, Francja
Byly dziennikarz i fotoreporter (nie w branzy lotniczej!). Od 15 lat specjalizuje sie w logistyce i szeroko pojetych wydarzeniach lotniczych. To oznacza, ze jest zaangazowany w pokazy lotnicze, ale równiez zapewnia srodowisku filmowemu odpowiednie samoloty; na przyklad pojawienie sie francuskich P-40N i P-51D wykorzystanych w filmie „Red Tails” to wlasnie jego zasluga. Jednak jego najwieksza pasja jest maszyna Catalina której poswieca mnóstwo czasu.

  David Pajus, Szwecja Jest pilotem w liniach lotniczych, ze szwedzką licencją do przeprowadzania konserwacji maszyn. Od dziecka jest związany z lotnictwem. Od pewnego czasu jest właścicielem odrestaurowanej Cataliny. David mieszka w Linkopingu. Jest bardzo zaangażowany we wprowadzenie odpowiednich przepisów do Aneksu II samolot.   Munkelt Gonçalves, Portugalia Jest pilotem w liniach lotniczych, ze szwedzką licencją do przeprowadzania konserwacji maszyn. Od dziecka jest związany z lotnictwem. Od pewnego czasu jest właścicielem odrestaurowanej Cataliny. David mieszka w Linkopingu. Jest bardzo zaangażowany we wprowadzenie odpowiednich przepisów do Aneksu II samolot.
       
Michelle Buonsanti, Wlochy Jest profesorem Uniwersytetu Śródziemnomorskiego Reggio Calabria (Włochy) na Wydziale Mechaniki, na kierunku Materiały Inżynierskie. Od najmłodszych lat interesował się samolotami z okresu II wojny światowej. Michelle posiada europejską licencję pilota samolotów prywatnych i jest wielce oddany lotniczemu centrum szkoleniowemu Reggio Calabria.   Yves Cartilier, Belgia Jest pilotem w liniach lotniczych. Cechują go niezwykłe umiejętności, między innymi, specjalizuje się we wszystkim co jest związane z wydawaniem pozwoleń i zaświadczeń, oraz zajmuje się pisaniem instrukcji i innych dokumentów związanych z uzyskaniem certyfikatów poświadczających o kwalifikacji maszyny jako zabytkowej. Jest ekspertem w kontaktach z władzą.   Cyril Duysker, Niemcy Jest pilotem w liniach lotniczych, mieszkającym w Berlinie z żoną i dwójką dzieci. Odkąd sięga pamięcią, interesował się samolotami zabytkowymi, a odkąd dołączył do klubu Quax w 2007, ma okazję na nich latać, co sprawia mu niezwykłą przyjemność (www.quax-flieger.de). Cyril jest przekonany, że dzięki EFHA, europejska społeczność związana z lotnictwem zabytkowym ma wyjątkową okazję, by zostać wysłuchaną.

  Arie Wubben, Szwajcaria Jest ekonomistą, który pracował w wielu międzynarodowych firmach na stanowisku dyrektora finansowego. Podczas gdy pracował dla Canona, uczył się profesjonalnej fotografii, co można podziwiać na stronie www.wubben.ch. Arie jest korespondentem, właścicielem i rewidentem SCFA.   Bent Esbensen, Dania Ma licencję pilota i mieszka w Esbjerg w Danii z żoną Mette. Jego prywatne lotnisko nazywa się Varde Flyveplads, gdzie również jest przewodniczącym klubu lotniczego. Bent prowadzi własny biznes, skupiający się na sprzedaży przestrzeni marketingowej (www.marke-ting.dk). Jest też członkiem klubu pilotów-weteranów w Danii.
       
Jacek Jaworski, PolskaJacek od najmłodszych lat pasjonował się lataniem ale dopiero od kilku lat za sprawą Stanisława Borowskiego na poważnie zaczął działać w branży lotniczej, a co ważniejsze odnalazł swoje lotnicze korzenie.  Jacek pełni funkcję Pełnomocnika Zarządu Fundacji Zabytki Polskiego Nieba.   Stanislaw Borowski, Polska to Fundator i prezes fundacji FZPN. Od dziecka zwiazany z lotnictwem, jako ze jest to rodzinna tradycja. Jest specjalista do spraw restauracji starych samolotów i odtwarzania oryginalnych planów.   Franz List, Austria
Kariera  lotnicza Franza Lista rozpoczęła się w 1969 roku, gdy został pilotem szybowca, a później kapitanem samolotu pasażerskiego. Franz wylatał co najmniej 20 000 godzin na różnego rodzaju maszynach – od Bückera do F70/100. Jest instruktorem lotniczym, ale również zajmuje się lotnictwem cywilnym; specjalizuje się w dziedzinie treningu akrobacji lotniczych.
  Benno Beran, Austria
Posiada aktualny AML, obejmujący F70/100; oraz posiada licencję klasy I na konserwację, m.in. Stearman, czy T-6. Benno jest również kapitanem i pilotem technicznym samolotów Fokker. Wraz z jego przyjacielem, Franzem Listem – również ambasadorem EFHA) przewodzą Muzeum Lotnictwa Austriackiego.
  Vacant  

 

 

Lilienthal

CONTACT
Mr. Leo Haas via e-mail
secretary@EFHA.eu